Sipas mediave britanike, Jose Mourinho nuk është pajtuar me faktin se Zlatan Ibrahimovic duhet të largohet nga ‘Old Trafford’ pas atij lëndimi të tmerrshëm, duke filluar të mendojë për pasuesit e tij.

Mediet në Britani shkruajnë se në Manchester United mund të zbarkojnë dy emra të mëdhenj. Bëhet fjalë për Alvaro Moratan dhe Romelu Lukakun.

Manchester United është i gatshëm të shpenzojë deri në 100 milionë euro për të dy këta sulmues.

E kur këtyre dy sulmuesve iu shtohet edhe Antonio Griezmann, atëherë kjo lë të kuptohet se ‘Djajtë e Kuq’ do të jenë rival të denjë për titull./Korneri.net.

Artikulli paraprakNdeshja kryesore e sezonit në Kategorinë Superiore mbyllet pa fitues
Artikulli tjetërE kërkon krejt Evropa, Allegri po ta kishte nuk skuadër do ta linte rezervë! Ja arsyeja…..