Portali britanik “FourFourTwo” ka publikuar e fanellave më të bukura në botë për sezonin 2017-18. Në vendin e parë është ajo e një ekipi italian, por nuk është asnjë nga skuadrat pretendente për të fituar titullin kampion.

Bëhet fjalë për Sampdorian,e cila sipas sajtit anglez ka uniformat më të bukura si të parën, ashtu dhe të dytën.

 

10) West Bromwich (fanella e dytë)

9) Paris Saint-Germain

8) Flamengo

 7) Torino

6) Hamburgu (fanella e dytë)

 5) Milan
4) Benfica
 3) Boca Juniors

2) Palmeiras (fanella e tretë)

 

1) Sampdoria (fanella e parë dhe e dytë)

Artikulli paraprakDi Maria befasisht në planet e Barcelonës
Artikulli tjetërPër 24 orë shiten 10 000 bileta për takimin me Milanin në Shkup