Megjithëse janë shpenzuar miliona euro, Neymar, Dembele dhe Mbappe nuk janë blerje të mençura.

Revista prestigjioze “FourFourTwo” ka bërë një klasifikim të operacioneve më të mira të bërë në këtë merkaton të verës ku e pabesueshme ështëky klasifikim me blerjet më të zgjuara duke shpenzuar pak.

LISTA/

10) JADON SANCHO – Nga Manchester City te Borussia Dortmund për 11 milionë euro

9) PATRIK SCHICK – Nga Sampdoria te Roma në huazim me detyrimin e blerjes (38 milionë euro)

8) NATHANIEL CHALOBAH – Nga Chelsea te Watford për 8 milionë euro

7) NEMANJA MATIC – Nga Chelsea te Manchester United për 43 milionë euro

6) ANDREY YARMOLENKO – Nga Dinamo Kiev te Borussia Dortmund për 26 milionë euro

5) Mohamed Salah – Nga Roma te Liverpool për 42 milionë euro

4) YOURI TIELEMANS – Nga Anderlecht te Monaco për 26 milionë euro

3) JEREMY TOLJAN – Nga Hoffenheim te Borussia Dortmund për 5 milionë euro

2) LEONARDO BONUCCI – Nga Juventus te Milan për 40 milionë euro

1) RENATO SANCHES – Nga Bayern Munich te Swansea në huazim

Artikulli paraprakAnkth për Barcelonën, Raiola merr në dorë talentin e së ardhmes (Video)
Artikulli tjetërGjigandi turk transferon futbollistin e Barcelonës