Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar 10 transfertat dështake të sezonit që lamë pas.

Pa dyshim kësaj liste nuk kishte si t’i mungonte: Gabigol i Interit, Andre Gomes i Barcelonës, Renato Sanches i Bayern Munich dhe Claudio Bravo i Manchester City.

LISTA/

10. GABIGOL (Santos to Inter, €29.5 million)

9. ANDRE SCHURRLE (Wolfsburg to Borussia Dortmund, €30 million)

8. RENATO SANCHES (Benfica to Bayern Munich, €35 million)

7. ANDRE GOMES (Valencia to Barcelona, €35 million)

6. ISLAM SLIMANI (Sporting Lisbon to Leicester, €30 million)

5. LUCAS PEREZ (Deportivo to Arsenal €20 million)

4. VINCENT JANSSEN (AZ to Tottenham, €20.1 million)

3. JESE (Real Madrid to Paris Saint-Germain, €25 million)

2. CLAUDIO BRAVO (Barcelona to Manchester City €18 million)

1. MICHY BATSHUAYI (Marseille to Chelsea €39 million).

Artikulli paraprakE pabesueshme: Kessie-Milan, dyshime mbi…?
Artikulli tjetërZyrtare: De Rossi vazhdoi kontratën