Në vitet e fundit në futboll është kthyer në domosdoshmëri investimi në ndërtimin e stadiumeve të reja dhe moderne, duke harruar impiantet e vjetra dhe aspak atraktive për fansat.

Skuadra të ndryshme, duke marrë si Juventusi kanë ndërtuar stadiumet e tyre dhe kanë pasur shumë sukses. Një shembull të tillë së fundmi po e ndjek Tottenham, por dhe klube të tjera që po ndërtojnë stadiume spektakolare.

Vepra arti që me siguri do ju japin më shumë pikë në sfidat në shtëpi …

 

 Atletico Madrid, Wanda Metropolitano (67,000 vende) 

 Atlanta United: Mercedes-Benz Stadium (71.000 vende)

 Barcelona: Camp Nou (105.000 vende)

 Club Brugge, Stadion Brugge (40.000 vende)

 Fc Rotor Volgograd, Volgograd Arena (45.015 vende)

 Tottenham Hotspurs: White Hart Lane (61.000 vende)

 Valencia, Nou Mestalla (65.000 vende)

 Zenit Sanpietroburgo, Krestovsky Stadium (66,881 vende)

 Nazionale ungherese, New Puskas Ferenc Stadium (67.889 vende)

 Roma, Stadio della Roma (56.000 vende

Artikulli paraprakKy është formacioni i “pleqve” në La Liga për sezonin e ri
Artikulli tjetërInter kishte marrëveshje me Nainngolan, por ja pse dështoi…?