Sipas analizave të InfluencerDB, kur bëhet fjalë për Instagramin, janë dy fitues të mëdhenj, Cristiano Ronaldo dhe të gjithë futbollistët e tjerë.

Ylli i Realit të Madridit ka numrin më të lartë të ndjekësve, plot 113 milion. Në vendin e dytë vjen Neymar.

Braziliani i cili kaloi së fundi tek ekipi Francez PSG ka 83 milion ndjekës. Afër vjen në vendin e tretë Leo Messi me 82.2 milion ndjekës.

Listën e 10 emrave më të ndjekur të sportit në Instagram plotësohet nga David Bekham, James Rodrigues, Lebron James, Gareth Bale, Zlatan Ibrahimoviç, Ronaldinho dhe Luis Suarez.

Në vendin e gjashtë është legjenda e basketbollit Lebron James me 33.5 milion ndjekës, shkruan “PCWorld Albanian”.

Artikulli paraprakLargohet nga Chelsea pas 7 vjetësh dhe 0 minutash, njihuni me portierin rekordmen!
Artikulli tjetërE pabesueshme: KFF Mitrovica vendos rekord absolut në futbollin kosovar, fitoi 26:0! Dy futbolliste shënuan nga tetë gola, tre të tjera kompletuan “Hat-Trick-un”