Në arenën e futbollit evropian janë zhvilluar 11 apo 12 javë të këtij stinori, por kaq ka mjaftuar për “Guardian” që të bëjë një renditje të 10 futbollistëve më zhgënjyes të Kontinentit të vjetër. Klasifikimi është bërë bazuar mbi vlerësimet statistikore të “Whoscored” dhe sheh mes të tjerash edhe yje si Hazard i Chelseat, por edhe dy futbollistë të Milanos.

10. Yoan Cardinale (Nice)
9. Gianluigi Donnarumma (Milan)
8. Kevin Strootman (Roma)
7. Eden Hazard (Chelsea)
6. Ander Herrera (Manchester United)
5. Emil Forsberg (Leipzig)
4. Jason Puncheon (Crystal Palace)
3. Thiago Alcantara (Bayern)
2. Gylfi Sigurdsson (Everton)
1. Hakan Calhanoglu (Milan)

A po pajtoheni me këtë renditje apo jo?

Artikulli paraprakTjetër ofertë për Coutinhon
Artikulli tjetërAskush në Evropë nuk ka një “pankinë” kaq të kushtueshme sa Juve