Real Madrid është mbreti i rrjeteve sociale pasi është klubi më i mbipopulluar me plot 101 milionë “like” në Facebook.

Në vendin e dytë renditet Barcelona me vetëm 1 milionë më pak se rivalët e përjetshëm, ndërsa në të tretin pozicionohet Manchester United me 73 milionë fansa, transmeton SYRI.net.

Ajo që bie sy në këtë renditje është zhdukja e klubeve italiane pasi Juventusi dhe Milani renditen respektivisht në vendin e 9 dhe të 10, ndërsa Interi nuk është pjesë e top 10 klubeve më të populluara.

1- Real Madrid –101 milionë ‘like’
2- Barcelona – 100 milionë ‘like’
3- Man Utd 73 milionë ‘like’
4- Chelsea 47 milionë ‘like’
5- Bayern Munich 41 milionë ‘like’
6- Arsenal 37 milionë ‘like’
7- Liverpool 29 milionë ‘like’
8- Paris Saint-Germain 27 milionë ‘like’
9- Juventus 25.3 milionë ‘like’
10- Milan 24.8 milionë ‘like’

Artikulli paraprakDe Gea të Real Madrid? Mourinho përgjigjet në mënyrë shokuese
Artikulli tjetër“Qeti” kërkon llogari nga kryesia e KB Trepçës [FOTO]