SHARE

kor 1

Ndeshja e rivalëve të përbetuar lokal  në futbollin tonë ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, e cila përfundoi me fitoren e skuadrës së Dritës me rezultat 3-1, pati të veçantat e veta. Edhe pse nuk ishte ndeshje kampionale por për “Digitalb Kupën e Kosovës”, rivaliteti kishte kapluar tërë qytetin e Gjilanit. Të dyja tifozëritë të gatshme për të krijuar atmosferë fantastike, anuan dhe mbeshtetën skuadrat e tyre gjatë gjithë ndeshjes, duke mos kursyer as zërin e as duartrokitjet asnjë çast të vetëm. Redaksia e Korneri.net ishte e pranishme në stadiumin e qytetit në Gjilan dhe për të shuar kurreshtjën tuaj të nderuar lexues, po ju servojmë disa nga momentet më të bukura të ilustruara në fotografi, e që i përkasit një nga derbit më të madh jo vetëm në Kosovë e rajon por edhe më gjerë, Drita-Gjilani.

kor 2

korneri5

kor 4

kor 3

 

 

  • Bul M Kastrati

    No coment ne Kosov esht NR 1