Futboll

Ekskluzive: Manchester City ofertë "shokuese" për Lionel Messi?

Mediat angleze gjatë mbrëmjes janë duke raportuar për një interesim serioz të Manchester City për yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi. Edhe pse në shikim të parë dukët si...

Më shumë

Basketboll

Spurs "ok", Oklahoma mbështetet edhe më tutje në Durant-Westbrook

Vazhdon forma e shkëlqyer e San Antonio.  Spurs regjistroi fitoren e nëntë  në dhjetë  ndeshjet e fundit pas fitores ndaj Dallas Mavericks në derbin e Texasit  me rezultat 88-83. Kawhi Leonard me 26...

Më shumë

Tenis

Federer aktiv edhe dy sezone

Roger Federer, 34 vjeç, nuk do t’i japë fund karrierës në fund të sezonit të ardhshëm, por do të vazhdojë të luajë deri në 2017, duke u shprehur se do të marrë pjesë...

Më shumë

Motorsports

"F1 ka humbur interesin në Gjermani sepse nuk ka një tjetër Schumacher"

Interesi për Formulën 1 në Gjermani ka pësuar rënie dhe kjo e ka befasuar jo pak pilotin Nico Rosberg. Gjermani i Mercedesit e ka pohuar këtë në një intervistë për të përditshmen...

Më shumë