Futboll

Troisi: Kukësi mund ta kthente rezultatin; polakët provokuan

Pas ndërprerjes së ndeshjes mes Kukësit dhe Legias, trajneri brazilian i ekipit skuadrës shqiptare është shprehur se ndërprerja e takimit ka ardhur në momentin më të mirë për ekipin e tij....

Më shumë

Basketboll

Sigal Prishtina zyrtarizoi Gëzim Morinën, kurse Yll Kaçaniku....

Gëzim Morina edhe zyrtarisht është anëtari më i ri i Sigal Prishtinës. Në konferencën për shtyp e cila u mbajt para pak orësh në lokalet e klubit më të madh të basketbollit...

Më shumë

Tenis

Nadal kualifikohet me vështirësi në çerekfinale të turneut të Hamburgut

Rafael Nadal i afrohet gjithmonë e më shumë titullit të 46 në karrierë në fushat me dhe. Pas eliminimeve të njëpasnjëshme të emrave të tillë si Tommy Robredo, Roberto Bautista Agut,...

Më shumë

Motorsports

Titulli ende i gjallë!?

Sikur mjaftoi fitorja në Çmimin e Madh të Hungarisë, që optimizmi te Ferrari të rikthehet fuqishëm. Pas suksesit në shtegun Hungaroring, Sebastian Vettel beson se mund të jetë edhe ai një...

Më shumë