Futboll

UEFA, s'ka lidhje: Skuadra e javës në Champions pas Ronaldon dhe Suarezin

Cristiano Ronaldo në fitoren e Real Madridit ndaj Shakhtar 4:3, ishte realizuaes i dy golave dhe një asistimi, që i bie se gati i vetmuar e mposhti skuadrën ukrainase. Luis Suarez në fitoren e thellë të...

Më shumë

Basketboll

Curry është Messi i basketbollit (video)

Stephen Curry, MVP i ligës NBA, po e udhëheq skuadrën e tij Golden Statea Warriors, që edhe më tutje është pa humbje këtë stinor me 16 fitore nga 16 ndeshje, që është rekord i NBA. Ai po...

Më shumë

Tenis

Federer aktiv edhe dy sezone

Roger Federer, 34 vjeç, nuk do t’i japë fund karrierës në fund të sezonit të ardhshëm, por do të vazhdojë të luajë deri në 2017, duke u shprehur se do të marrë pjesë...

Më shumë

Motorsports

"F1 ka humbur interesin në Gjermani sepse nuk ka një tjetër Schumacher"

Interesi për Formulën 1 në Gjermani ka pësuar rënie dhe kjo e ka befasuar jo pak pilotin Nico Rosberg. Gjermani i Mercedesit e ka pohuar këtë në një intervistë për të përditshmen...

Më shumë