Futboll

Laporte refuzoi Barcelonën

Edhe pse Barcelona konsiderohet skuadra më e madhe aktualisht në botë e futbollit dhe pak kush mund ta refuzojë atë, megjithatë është një futbollist që i ka thënë jo. Fjala është...

Më shumë

Basketboll

Sigal Prishtina ia shkatoi disfatën e parë sivjet Pejës

Ashtu siç pritej Sigal Prishtina ia shkaktoi disfatën e parë në këtë edicion Pejës në kuadër të kampionatit, pasi mysafirët qëllimisht luajtën pa dy lojtarët kryesor Drilon...

Më shumë

Tenis

Federer operohet, ja sa do të mungojë?

Tenisti zvicëran Roger Federer duhet të pauzojë së paku një muaj pasi ka operuar gjurin e këmbës së djathtë, ka raportuar agjenti i tij Tony Godsick. Federer, fituesi i 17 Grand Slam turneve, e ka...

Më shumë

Motorsports

Renault-Red Bull, bashkëpunim edhe pas vitit 2016

Renault nuk e përjashton mundësinë për të vazhduar bashkëpunimin me Red Bullin edhe pas vitit 2016. Ai që e deklaron këtë është menaxheri i kësaj kompanie, Ciril Abitebul, gjatë...

Më shumë