Futboll

Deklarata e "trentë" nga Trapattoni: Gjermania si kancelarja Merkel! Ata na duan dhe na adhurojnë, por edhe vuajnë prej..?

Një nga trajnerët më të mirë italian në histori të futbollit, Giovanni Trapattoni, i ka krahasuar skuadrën e Joachim Low me kancelaren Agela Merkel në prag të çerekfinales midis...

Më shumë

Basketboll

Antonis Contantinides ''tradhton'' Sigal Prishtinën

Edhe pse pas përfundimit të edicionit paraprakë,trajneri i Sigal Prishtinës - Antonis Constantinides dhe Bordi i KB Sigal Prishtina ishin pajtuar verbalisht për vazhdimin e bashkëpunimit,për së paku edhe...

Më shumë

Tenis

Wimbledon: Njëjtë edhe te femrat

Në kategorinë e femrave ky edidion në Wimbledon e nisi me këmbën e mbarë Wimbledon-in, pese herë fituesja e Grand-Slamit londinez Venus Williams. Motra e madhe e familjes Williams mposhti në ruandin e...

Më shumë

Motorsports

Formula 1, rrezikohen dy gara europiane

Në fillim të javës, Ecclestone ishte shprehur se mund të ketë një reduktim të garave për sezonin e ardhshëm, nga 21 në 18. Nuk është e vështirë për ta kuptuar që...

Më shumë