Futboll

Ja si e vlersojnë rivalët danez dhe portugez Kombëtaren "KUQEZI"?

Kombëtarja shqiptare do të luajë dy ndeshje radhazi për eliminatoret e Kampionatit Europian 2016. Dy sfida për vendimtare për kuqezinjtë tanë. Por, nga ana tjetër, edhe kundërshtarët, në...

Më shumë

Basketboll

U mendua që do jenë dy, por në “Eurobasket 2015” nuk do të ketë shqiptarë

Pas largimit me vetë-dëshirë të Dardan Berishës nga përfaqësuesja e Polonisë, u kuptua se as Kenan Spahiu nuk do të jetë në Eurobasket2015. Basketbollisti 20-vjeçar me prejardhje kosovare...

Më shumë

Tenis

US Open: Punë e lehtë për Federer dhe Murray

Numri 2 në botë, Roger Federer, ka nisur mbarë "US Open", duke mposhtur 3-0 argjentinasin Leonardo Mayer (6-1, 6-2, 6-2). Një sfidë e dominuar nga tenisti zviceran, që pati epërsi në të trija...

Më shumë

Motorsports

Tragjedi: Vdes ngasësi Wilson [VIDEO]

Ngasësi i njohur, Justin Wilson, ka vdekur pas aksidentit n garën e Verizon IndyCar Series në Pocolo Raceway. 37-vjeçari u qëllua në kokë nga një copë e veturës së debutuesit Sage Karam,...

Më shumë