You Are Browsing ‘HENDBOLL’

Ekskluzive: Policia e Serbisë ndalon dy hendbollistët e Besës!

policia

Edhe një skandal i radhës i policisë së Serbisë. Klubi i hendbollit Besa Famiglia në orët e mëngjesit të sotëm ka udhëtuar nëpër territor të Serbisë për në Nasise të Kroacisë. Besa nesër dhe pasnesër i luan dy ndeshje në Nasice me ekipin kroat, Nexe, në kuadër të garave evropiane. Pejanët kanë hasur në probleme gjatë rrugës More...

by admin | Published 5 days ago

policia
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

Vazhdon dhuna në sport: Pas Mitrovicës, prishtinasit sulmohen edhe në Gjakovë (Foto)

Dhuna në sportin kosovar po vazhdon, e as që e ka ndërmend të ndalet. Vetëm pak ditë pas përleshjes së tifozëve në Mitrovicë, një tjetër ekses ka ndodh sonte në Gjakovë. Ndeshja hendbollistike mes More...

timthumb
By admin On Tuesday, September 23rd, 2014
0 Comments

Pse mungoi vota e Shqipërisë për Kosovën në EHF?!

Gazetari sportiv i RTK-së, Artan Muhaxhiri ka publikuar një shkrim në profilin e tij në rrjetin social, Facebook, ku ka shkruar për mospraninë e kreut të Federatës së Hendbollit të Shqipërisë në kongresin More...

EHF
By admin On Saturday, September 20th, 2014
0 Comments

Urime Kosovë: Henbolli kosovar pranohet në EHF

Hendbolli kosovar ka thyer barierat e ndërkombëtarizimit të shumë pritur. Në kongresin e mbajtur në Dublin të Irlandës, Hendbolli i Kosovës eshe zyrtarisht është pranuar me të drejta të plota në EHF, More...

hendboll besa
By admin On Sunday, September 14th, 2014
0 Comments

Besa në rrethin e dytë të Kupës EHF, pasi eliminoi estonezët e Kehra

Besa Famiglia ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e dytë të rrethit të parë në Kupën EHF ndaj skuadrës etoneze Kehra me rezultat 32:23, për të depërtuar në rrethin e dytë të kësaj gare atje More...

hendboll 2
By admin On Wednesday, September 3rd, 2014
0 Comments

IHF TROPHY vitin e ardhshëm organizohet në Kosovë?

Përfundojë punimet nga mbledhja e dytë mbi zhvillimin e hendbollit, zhvillimet emergjente ne federata, e cila u kryesua nga njeriu i parë i hendbollit botërorë dr Hassan Moustafa, në te cilën pjesëmarrës More...

hendbolli
By admin On Saturday, July 26th, 2014
0 Comments

Kosova në kualifikimet për Kampionatin Botëror 2015 për grupmoshën U21

Federata e Hendbollit e Kosovës ka marrë ftesën zyrtare për pjesëmarrje në kualifikimet për Kampionatin Botëror te vitit 2015 qe organizon Federata Botërore e Hendbollit per grupmoshën U21 në konkurrencëncën More...

kos
By admin On Tuesday, July 22nd, 2014
0 Comments

Italia e Rumania, kundërshtarë të Kosovës për Euro 2018

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll, në konkurrencën e meshkujve, është renditur në grupin C të para-kualifikimeve për Euro 2018, derisa për kundërshtar do të ketë Italinë dhe Rumaninë. Në selinë More...

Block selection by mouse plugin by JaspreetChahal.org