Futboll

Neymar nuk ngutet, por kontratën do ta vazhdojë shpejt

Rinovimi i kontratës së Neymar me Barcelonën mbetet një temë e vazhdueshme, por edhe çështje kohësh pasi vet lojtari ka shprehur interes të madh që të nënshkruaj kontratë të re...

Më shumë

Basketboll

NBA: Fitorja e 19-të me radhë nga Golden State, zhgënjejnë Spurs, Miami e Dallas

Shkon në 19 numri i fitoreve radhazi të skuadrës së Golden State në këtë fillm-sezoni, ndërkohë që ende mungon humbja e parë. Kampionët në fuqi të NBA-së fituan sot 106-103...

Më shumë

Tenis

Federer aktiv edhe dy sezone

Roger Federer, 34 vjeç, nuk do t’i japë fund karrierës në fund të sezonit të ardhshëm, por do të vazhdojë të luajë deri në 2017, duke u shprehur se do të marrë pjesë...

Më shumë

Motorsports

Rosberg siguroi pole position të fundit në këtë vit

Nico Rosberg ka dalë i pari në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Abu Dhabit. Piloti gjerman regjistroi kohën më të shpejtë, duke lënë mbrapa Lewis Hamilton dhe Kimi Raikkonen. Kjo...

Më shumë