You Are Browsing ‘FOOT’

KE: Federata e Serbisë, të na pajisë me bileta

fshf

  Federata Shqiptare e Futbollit hedh poshtë kërkesën e homologes së saj serbe që dy sfidat me Serbinë të luhen pa praninë e tifozëve miq. Komiteti Ekzekutiv i qeverisë së futbollit shqiptar në mbledhjen e kësaj të mërkurë vendosi të mos pranojë kërkesën e Federatës së Futbollit të Serbisë, për një marrëveshje bilaterale, More...

by admin | Published 8 mins ago

Brazilian soccer player and Barcelona forward Neymar signs his autograph upon arrival in Tokyo
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

Babai i Neymar: “Për djalin tim Reali ofroj 150 milionë”

  Ylli brazilian Neymar, para se të transferohej te Barcelona, ishte shënjestër e shumë klubeve evropiane. Drejt skuadrës Santos, ku luajti me herët Neymar vinin oferta të ndryshme dhe mjaftë të mira, More...

khedira
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

Khedira te Arsenali ose Chelsea?

  Sipas mediave britanike ardhmëria e Sami Khedira, është e lidhur me Premier League. Po flitet se pas përfundimit të këtij edicioni reprezentusi gjerman sigurtë do të largohet nga Real Madridi, ndërsa More...

ars
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

18 vjet te Arsenal, ja 18 yjet e Arsene Wenger

Ishte 1 tetori i 1996-ës kur Arsene Wenger do të ulej në krye të stolit të Arsenal për të mos e lëshuar edhe sot e kësaj dite kur jemi plot 18 vjet pas. Tekniku francez nuk ishte një emër i madh i trajningut, More...

Higuain
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

Trishtimi i sulmuesit, Higuain: Kështu nuk fitojmë asgjë

Napoli kthehet të shikojë pak dritë pas aq shumë problemesh. Në ndeshjen kundër Sasuolos skuadra ka marrë tre pikë dhe ka qeshur. Por jo shumë ditë më parë ka ndodhur diçka e pakëndshme për grupin, More...

Coach Dick Advocaat of AZ during the Dutch cup match between Roda JC Kerkrade and AZ Alkmaar at Park
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

Advocaat: “Shqipëria e mirë, por ne do të fitojmë”

  Trajneri i Serbisë Dick Advocaat, shqetësohet për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Euro 2016, në kuadër të Grupin I, Shqipërisë dhe Armenisë, por beson se përfaqësuesja e tij do të fitoi More...

trinidade
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

Raiola: Dhuratë për Milanon, një Seedorf të ri!

  Njëri ndër menaxhërët më të fuqishëm në botën e futbollit, Mino Raiola, po bëhet gati t’ia sjell Milanos një përforcim shumë të mirë që vjen nga Holanda, një mesfushor shumë cilësor More...

ferka
By admin On Wednesday, October 1st, 2014
0 Comments

Trepça – Prishtina regjistrohet me rezultat zyrtar 0-3

  Ndeshja e ndërprerë Trepça-Prishtina, regjistrohet më rezultatin zyrtar 0-3 në të mirë të Prishtinws. Komisari i garavae të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, pas kompletimit të gjithë More...

Block selection by mouse plugin by JaspreetChahal.org