You Are Browsing ‘Serie A’

Cilin rekord e theu dje Juventusi?

Juve

Kampioni dhe lideri aktual në Serie A Juventus, ka thyer një tjetër rekord në futbollin italian. Juventus këtë e arriti në takimin ndaj Cagliari, ku pas kësaj fitore u ngrit në kuotën e 95 pikëve, duke u bërë skuadra e parë që e arrin një gjë të tillë brenda një viti. Me këtë rekord dhe me këtë fitore, ‘bardhezinjtë’ e More...

by lirim peci | Published 16 hours ago

roma
By admin On Friday, December 19th, 2014
0 Comments

Formacionet e mundshme: Roma : Milan

Roma(4-3-3): De Santis; Maicon, Manolas, Mbiwa, Cole; Keita, De Rossi, Nainggolan; Ljajic, Totti, Gervinho. Milan(4-3-3): D.Lopez; Bonera, Zapata, Mexes, Armero; Poli, de Jong, Montolivo; Honda, Menez, Bonaventura.  More...

inzaghi
By admin On Friday, December 19th, 2014
0 Comments

Inzaghi: Frymëzohemi nga Bayern Munchen

“Jemi Milani dhe në Romë nuk mund të shkojmë për t’u mbrojtur, pres të zhvillohet një ndeshje e madhe.” Këto janë fjalët e Filipo Inzaghit në prag të ndeshjes Roma-Milan (e shtunë, ora 20:45). Trajneri More...

inzaghi-galliani-silvio1
By admin On Friday, December 19th, 2014
0 Comments

Galliani bën thirrje për durim, për sa i përket merkatos dimërore

CEO i Kuqezinjve ka folur për Milan Channel në përvjetorin e 115 të themelimit të klubit, dhe vlerësoi mundësitë e Djajve për transferta gjate janarit. “Unë shpenzoj më shumë se gjysmën e ditës More...

napoli parma
By admin On Thursday, December 18th, 2014
0 Comments

Napoli mposhti Parman, tash mendja te Juventusi

  Vjen fitorja e parë pas pesë ndeshjeve për Napolin. Pas tri barazime dhe disfatës një jaë më herët nga Milano, të përzgjedhurit e Rafa Benitez, arritën të mposhtin letësisht skuadrën e fundit More...

juventus
By admin On Thursday, December 18th, 2014
0 Comments

E treta e vërteta, Juventus i plotëfuqishëm në Cagliari

Juventus është rikthyer fuqishëm te fitorja, pas dy barazimeve rradhazi në Serie A. Juve kësaj rradhe ishte musafir i Cagliarit në Sardenje, ndaj të cilit nuk tregoi fare rrespekt ngase e mposhti me rezultat More...

Manchester City v Liverpool - Premier League
By admin On Thursday, December 18th, 2014
0 Comments

Roma dhe Inter në kontakt me të rebeluarin e Man City

  James Milner mund të largohet nga Premier League dhe skuadra e Manchester City, gjatë vitit 2015. Sipas Telegraph, Trjaneri Manuel Pellegrini është i gatshëm të mbajë në skuadër Milner, i cili ka More...

cana
By admin On Thursday, December 18th, 2014
0 Comments

Rrëfimi i Canës: Që kur isha 19-vjeç mësova të mbaj përgjegjësitë!

Kapiteni i Shqipërisë tregon gjithçka për kanalin tematik të Lacios në radio: “Kam pësuar dëmtime që më kanë ndaluar disi. Nëse do të isha 10 vjet më i ri, ndoshta mund të luaja në mesfushë. More...

Block selection by mouse plugin by JaspreetChahal.org