ARTIKUJT E FUNDIT

Vizatimi i mesnatës

No comment.

Reali bëri “harakiri”, Man.City fitoi për 5 minuta

Real Madrid humbi në shtëpi nga Man.City në ndeshjen e parë 1/8 së finales në Champions League. Mbretërit ishin...

Juventus befasohet nga Lyon, por është akti i dytë

Lyon befasoi në mbrëjen e dytë të kësaj jave në Champions League. Francezët shënuan fitore me rezultat 1-0, por...

Orari i ndeshjeve të xhiros së 21-të, në mesjavën e ardhshme

Mesjavën e ardhshme me 4 dhe 5 mars, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 21-të, në Ipko Superligën e Kosovës në futboll.

Zyrtare/Manchester City dërgon ankesën vendimin e UEFA-s në CAS

Ishte diçka e pritshme, por tashmë është bërë zyrtare. Manchester City ka dërguaer ankesën në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Në Lozanë të...

Apeli vërteton dënimin me burg efektiv ndaj kryetarit të FFK-së, Agim Ademi

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës së parë, kishte shqiptuar ndaj kryetarit...

Derbi italian mund të luhet të hënën

Derbi i Italisë, Juventus-Inter, mund të luhet me tifozë. Kjo sipas medieve italiane, po studiohet mundësia për ta...

Barcelona del pa humbje nga San Paolo, Napoli luajti me frikë të madhe

Nuk ka fitues në ndeshjen e parë në San Paolo. Napoli dhe Barcelona barazuan 1-1, rezultat me të cilin e favorizon jashtë...