foto1

Milani deklasohet nga Olympiacos i Pajtim Kasamit!!

Skuadra italiane e Milanit është deklasuar me rezultat të thellë 3-0 nga kampioni grek Olympiacos në kuadër të turneut parapërgatitor të Sh.B.A-ve “Guinness International Champions Cup 2014″. Milan në këtë ballafaqim tregoi lojë shumë të dobët, kurse grekët pothuajse ishin More...

On Jul 25, 2014 // in FOOT, Lajmet kryesore // # 0
spanja

La Liga: Hedhet shorti për edicionin 2014-15, “El Clasico” në tetor

Kampionati më i fuqishëm në botë, La Liga, starton me 24 gusht ku do të zhvillohet java e parë në të cilën tri skuadrat më të mira të edicionit të kaluar nuk do të kenë kundërshtarë të fortë. Xhiroja e tretë sjell derbin e parë dhe atë lokal ndërmjet Real Madrid dhe Atl. Madrid, More...

On Jul 25, 2014 // in F1, Lajmet kryesore, Liga BBVA // # 0
ndeshja

Milan-Olympiacos, formacionet zyrtare

MILAN: Gabriel; Zaccardo, Bonera, Rami, Albertazzi; Cristante, Poli, Saponara; El Shaarawy, Niang, Pazzini Rezerva: Abbiati Agazzi Alex Benedicic De Sciglio Di Molfetta Honda Mastalli Mastour Mexes Modic Pinato Simic OLYMPIACOS: Roberto, Elabdellaoui, Manolas, Abidal, Kasami, Samaris, Dominguez, Fuster, More...

On Jul 25, 2014 // in FOOT, Lajmet kryesore // # 0
131177

Super-lajm për “katalunasit”: Dënimi i Suarez do të reduktohet?

Ka përjetuar një periudhë vërtet të pazakontë pas atij kafshimi ndaj Giorgio Chiellinit në Botëror duke u bërë protagonist i polemikave, batutave e ironisë therëse në rrjetet sociale e ndëshkimit që pasoi nga FIFA, por pas transferimit te Barcelona një lajm i mirë ose më saktë një More...

On Jul 25, 2014 // in Lajmet kryesore, Liga BBVA // # 0
Vidal

Vidal: “Nuk e di se a do të mbetem, por nuk shkoi te Man.United”

Mbetet për tu verifikuar ardhmëria e Arturo Vidal. Kileani nuk dihet se a do të mbetet në Itali, apo do të kaloi diku tjetër. “Nuk e di se a do të mbetem? Për momentin jam ende në pushime ndërsa të hënën do të bisedoi me Allegrin dhe më pas do të shohim. Unë këtu jam mirë, dhe në More...

On Jul 24, 2014 // in FOOT, Lajmet kryesore, MERKATO, Premier League, Serie A // # 1

foto1 Milani deklasohet nga Olympiacos i Pajtim Kasamit!!

Skuadra italiane e Milanit është deklasuar me rezultat të thellë 3-0 nga kampioni grek Olympiacos në kuadër të..

La Liga: Hedhet shorti për edicionin 2014-15, “El Clasico” në tetor

spanja Kampionati më i fuqishëm në botë, La Liga, starton me 24 gusht ku do të zhvillohet java e parë në të cilën tri skuadrat më të mira të edicionit të kaluar nuk...

Milan-Olympiacos, formacionet zyrtare

ndeshja MILAN: Gabriel; Zaccardo, Bonera, Rami, Albertazzi; Cristante, Poli, Saponara; El Shaarawy, Niang, Pazzini Rezerva: Abbiati Agazzi Alex Benedicic De Sciglio Di Molfetta Honda Mastalli Mastour Mexes Modic Pinato Simic OLYMPIACOS: Roberto, Elabdellaoui,...

sok Si ndryshon Prishtina me Sokolin?

Çfarë Prishtine! E fortë sa s’ka më! Me përforcimet e fundit, klubi bardhekaltër pritet të ndryshojë goxha shumë..

Prishtina përpara

zeri Prishtina po duket e madhe me përforcimet e bëra ditëve të fundit, sidomos pas angazhimit të Mentor Zhdrellës dhe trajnerit Bylbyl Sokoli. Edhe pse kampionati...

Trepça kërkon ‘faraonin’ egjiptian [VIDEO]

omar-sameh Skuadra e Trepçës pritet ta ftojë në përgatitje lojtarin egjiptian, Omar Sameh. Mitrovicasit e Trepçës pritet të kenë një përforcim të huaj për stinorin e...

Djokovic kampion në Wimbledon, pasi mposhti në finale Roger Federer

Një sfidë spektakolare dhe në fund të 4 orëve të një beteje të lodhshme, Novak Djokovic fitoi finalen e meshkujve në Wimbledon 2014. Tenisti serb mposhti në 5 sete me rezultatin 6-7, 6-4, 7-6, 5-7,...

MOCK UP Nani in Arsenal Shirt Luis Nani në projektet e Arsenalit

Luis Nani nuk e ka të sigurtë paraqitjen e tij në përbërjen e Man. Utd të Louis Van..

Vidal: “Nuk e di se a do të mbetem, por nuk shkoi te Man.United”

Vidal Mbetet për tu verifikuar ardhmëria e Arturo Vidal. Kileani nuk dihet se a do të mbetet në Itali, apo do të kaloi diku tjetër. “Nuk...

Man City i ofron kontratë të re sulmuesit Aguero

Aguero Deri kur me shuma marramendëse, këtë nuk e di askush, ndoshta as vet sheikët e skuadrës Manchester City. Duke parë investimet e mëdha që po...
  • Guardiola: “Tiki-taka” nuk duhet përbuzur

    Arsenal v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League Round of 16 Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola, i ka dalë në mbrojtje stilit të lojës “tiki-taka”. “Nuk më pëlqen kur përbuzet “tiki-taka”. Është një stil...
  • Shaqiri e ndez edhe më shumë merkaton!

    shaqiri1 Kampioni italian Juventus, po përpiqet me doemos të trasferojë supertalentin shqiptar të Bayern Munchen, Xherdan Shaqiri, mirëpo është duke hasur në garë të fortë...

Nuk jepet Skënderbeu, barazim historik me Bate Borisov

Skënderbeu bën surprizën e madhe, e mbyll në barazim pa gola ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Kampioneve me Bate Borisov. Rezultat mbresëlënës, po të kihet parasysh se luhej në transfertë...

ANALIZË: ‘Brazilit 2014’ kampionat i befasive

i Nga: Bujar Abdullahu Kampionati botërorë i futbollit ‘Brazili 2014’ sa vjen e bëhet më interesant...

Analizë: Spanja 1 : 5 Holanda

foto5 Nga Bujar Abdullahu Po që se dëshirojmë të përshkruajmë këtë takim me pak fjalë atëherë..

Kur “tradhëtarët” nderojnë Shqiptarët!

FOOTBALL EQUIPE SUISSE COUPE DU MONDE 2010 AFRIQUE DU SUD NATI FUSSBALL Shkruan: Getoar SADIKU I qeshëm e i përqeshëm, i sham e i fyem, i sulmuam,..

ANALIZË: Finalja do të “ketë” Madridin në Lisbonë

atl Shkruan: Bujar Abdulluahu Kur e tërë ndeshja shkon pa asnjë goditje nga jashtë vija e..















Standings provided by whatsthescore.com



Block selection by mouse plugin by JaspreetChahal.org